Respuesta :

p equals 15 and the word problem is I have a bag of very expensive jelly beans and i learned that each jelly bean cost 1.35 dollars now i have to figure out how many jelly beans it takes to make the bag cost 20.25.   or something like that you can change it around how you like but thats a idea 
p = 15 and the word problem can be : You buy 15 bracelets for $1.35 each. How much did you spend? $20.25 
ACCESS MORE