sebasacosta010907
sebasacosta010907 sebasacosta010907
  • 21-02-2019
  • Mathematics
contestada

What is unit cost per pound if 45 pounds cost $38.25

Respuesta :

kennyboi5
kennyboi5 kennyboi5
  • 22-02-2019
It’ll cost 0.85 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Is 70 thousand written in standard form or word form? Explain.
determine whether the expressions are equivalent.
a recognized means of inquiry to provide scientific answers to questions is ______. user: what is an important trait or skill for a scientist to have?
What's a number between 67 and 113 that is a multiple of 3,4 and 9
Rich is building a travel crate for his dog, Thomas, a beagle-mix who is about 30 inches long, 12 inches wide, and 24 inches tall. For Thomas to travel safely,
Keep it simple and clear answers
What were NOT factors for wartime economic growth?
what is the answer (3/5a6b9)2
when the first early films were made, they were driven less by a desire to produce “art” and more by a desire to produce ____. controversy technology instructio
a train travels 558 miles in 3 hours at this rate how far does the train travel per hour
ACCESS MORE