donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

What was the North's initial strategy in the Civil War?
what is H2O In chemistry
Write an inequality that you can solve using the Division Property of Inequality where the direction of the inequality symbol must be reversed.( >,<)
What resources can help to reduce poverty in Africa?
dietary iron consumption is especially important for reproductive age females A.true B.false
Plz help. I don't just need the answer I need help knowing how to do it
which of these is most likely to fulfill the daily value for vitamin A A.apple B.baked potato C.cantaloupe D.sardines
FIND THE VOLUME 1. (1 point) 265.1 cm3 274.4 cm3 274.6 cm3 269.3 cm3 2. (1 point) 2,028.0 yd3 1,756.3 yd3 1,434.0 yd3 3,512.6 yd3
Solve 7x – 5x – 3 = x + 4. A. x = 7 B. x = –10 C. x = 6 D. x = –8
En que persona gramatical se puede redactar un cuento