Frankia
Frankia
30-01-2019
Mathematics
contestada
Can some one help me Please
Respuesta :
wifimads
wifimads
30-01-2019
Use area formula (length x width)
42 x 25.5 = 1,071
Divide by total cost of wall paper
1,071/771.25 = $1.38 per square foot
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
what is 3x+2y=6 ordered pair?
Which statement is an example of a simple sentence?
When sociologists conduct research and test hypotheses, they do not necessarily need to collect new data all the time. they can also make use of:
When is one time a scrum master may be a participant rather than a facilitator
An error in a program that involves a violation of language rules will be detected at
the element with a completely filled p-subshell is:
List the four types of stem cells, give an example of each type, and explain how much each type can differentiate
Any extreme, terrifying, and stressful event that is life-threatening and outside the ordinary bounds of everyday experience could lead to symptoms of
Gerald purchased a rectangular plot of land. the length of the plot is 20 feet more than the width. the cost of the land was $12 per square foot. gerald also ha
Those who moved to the West sought work in factories were overwhelmingly single males generally relocated as family units denied the idea of Manifest Destiny