tilacohen tilacohen
  • 30-01-2019
  • Mathematics
contestada

The cost of 9 scarves is $83.25. What is the unit price?

Respuesta :

NeonPlaySword NeonPlaySword
  • 30-01-2019

Answer:

9.25

Step-by-step explanation:

It's pretty simple all you have to do is 83.25 divided by 9.

Answer Link

Otras preguntas

A popular acronym that captures the context in which today's organizations compete is
What basic choices are faced by all societies??
Good morning Romeo and Juliet. "Friar Lawrence gave Juliet the mixture that immerses her in a deep dream, pretending her death" Why ?
1 liter of petrol cost r13.6 how many liter r200?
there are 10 empty lockers in the hallway at school. three new students are to be given lockers. how many different ways could they be assigned lockers?
is the function f(x)= x + 12/ x is even, odd, or neither
Please show me in step (: thank you
Did I do this right too?
Which one of the following choices represents an incomplete protein? A. Meat B. Fish C. Eggs D. Nuts
Using the Quadratic Formula solve this: 5r^2 = 80
ACCESS MORE