DaisyHargrove23 DaisyHargrove23
  • 29-01-2019
  • Mathematics
contestada

Laura paid $27 for three books. If all of the books cost the same, how much did one book cost?

Respuesta :

EinsteinBro
EinsteinBro EinsteinBro
  • 29-01-2019

Answer:

9 dollars

Step-by-step explanation:

27/3=9

Answer Link
TheyAd0reNya
TheyAd0reNya TheyAd0reNya
  • 29-01-2019
27/3=9 so u do 27 divide by 3 and your answer is $9
Answer Link

Otras preguntas

Slope= 1/5, y-intercept=1
I would like to know if 200 cm is greater or less than 3 m
Hinge Joints-These jointscan only move in one direction, like a door hinge. One bone works against another. Movement is back and forth on one plane.Examples:___
A sighting from sea level to the top of a lighthouse was 60°. The lighthouse is known to rise 180 feet above sea level. What is the distance (to the nearest foo
A punch  recipe calls for 3 pints of orange juice does the recipe How many ounces oof oranges juice does it requirew
how do I figure out what 5550/1000
If A+B=76  and A -B=38 whats A divided by B
A sighting from sea level to the top of a lighthouse was 60°. The lighthouse is known to rise 180 feet above sea level. What is the distance (to the nearest foo
How many corners are in a rectangle and how many flat faces
Slope= 1/5, y-intercept=1