gloriamercedes94 gloriamercedes94 19-01-2019 Mathematics contestada Every year, Aunt linda spends $36 on a dozen candy bunnies for her nephews and nieces. This year, she has to buy 15 bunnies. If the unit price is the same, how much will Aunt linda pay?