jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! I have been stuck on it for an hour In your lab, a substance's temperature has been observed to follow the function T(x) = (x + 5)3 + 7. The turnin
Help! What are numbers 1-5 asking?? Please help
How do you write the quotient of c and 8 in standard form?
Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp please extra 30 points if correct
The difference between a strike team and a task force is: a. strike teams have similar resources while task forces are comprised of mixed resources. b. strike
Ms. Everett found birthday cards in packs of 6 and envelops in packs of 9. If she wants to have the same number of cards and envelops, what is the minimum numbe
What would happens when theres no forest?
A ruler is 12 inches long.what is the length of this ruler in centimeters
Why were many private schools established in the mid-1950s??
Which sentence uses the underlines word correctly? As the sole decision maker, the CEO considered himself DEMOCRATIC leader of his company. .... Since the Leade