Respuesta :
Answer:
17
Step-by-step explanation:
5lb. * 3.40$
(5*3)+(5*0.4)
(15)+(2)
17
It would be $0.68.
To find it, divide the cost by the weight. So, the equation would be 3.40/5 or 3.40 divided by 5.
Answer:
17
Step-by-step explanation:
5lb. * 3.40$
(5*3)+(5*0.4)
(15)+(2)
17
It would be $0.68.
To find it, divide the cost by the weight. So, the equation would be 3.40/5 or 3.40 divided by 5.