asew2345 asew2345 19-12-2018 Mathematics contestada Ms. Blankenship had $80 to purchase school supplies for her class. She bought 32 glue sticks and 32 boxes of crayons. Each glue stick cost $1.40, and each box of crayons cost $0.59. How much money did Ms. Blankenship have left after these purchases?