CeMaia
CeMaia CeMaia
  • 19-12-2018
  • Mathematics
contestada

Mr.Mckay bought b boxes of crackers for $3 each and p pounds of cheese for $4 per pound.How much did he spend in all.

Respuesta :

christycashio christycashio
  • 19-12-2018
3b + 4p= amount spent
Answer Link

Otras preguntas

Which is the best example of Newton's Third Law of Motion? A hockey puck sliding on the ice will keep going until it is hit by another player or hits the wall.
Multibeam sonar technology uses_______.
Calculate the percent composition of Cr2O3
A recipe calls for 2/3 cupof sugar for every 4 teaspoons of vanilla. How much vanilla should be used for every 1 cup of sugar?
a major reason why the united states oversaw the building of the panama canal was to what
Which of these questions is not typically considered when evaluating web content?
if you don't no the answer for sure please don't answee
Match each figure with his relationship to the visual arts. ANSWER ASAP A. Plato B. Denis Diderot C. Roger Fry D. Clement Greenberg 1. English artist and art cr
Sally buys 2 1/2 pounds of bananas for $1.50.How much is she paying for one pound of bananas?
tile costs $28 per square meter. How much will it cost to cover the counter top with new tile