heyitzlilly heyitzlilly
  • 17-12-2018
  • Mathematics
contestada

plz help idk how u solve this

plz help idk how u solve this class=

Respuesta :

FlyGirlNicky FlyGirlNicky
  • 17-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation:

$37.99/2 = $18.99 for one bag.

$18.99* 5 = $94.95

Answer Link

Otras preguntas

Lila buys a clarinet priced at $748. If the sales tax is 8%, how much tax will Lila pay?
what is the slope of the line (-1 ,-7) and (3,9)?
which two nations has the largest empires in Africa
How much does party city charge to blow up balloons?
Which prepositional phrase would help this sentence show a story's setting? When we arrived at the campsite, it was so hot that even the flies hung out . . . Wh
cups 3 3. A recipe for 2 dozen cookies calls for 4 of sugar. If Katy wants to triple the recipe, how much sugar is needed?
Why is balanced diet important for our body?​
You start at (-2, 3). You move down 6 units and right 2 units. Where do you end?
Solve the math problem
What expression is equivalent to 7 3/2 ?