heyitzlilly heyitzlilly
  • 17-12-2018
  • Mathematics
contestada

plz help idk how u solve this

plz help idk how u solve this class=

Respuesta :

FlyGirlNicky FlyGirlNicky
  • 17-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation:

$37.99/2 = $18.99 for one bag.

$18.99* 5 = $94.95

Answer Link

Otras preguntas

How do improvements in human capital affect productivity?
My friend mario seems to fall in love at the drop of a hat. if a girl smiles at him, talks to him, or even glances his way, he takes it as a sign that they are
what is the process of reproduction in prokaryotes cells
What best describe word avert
Please help this is urgent
Which product is made up of fatty acids that are derived from alkenes? A.margarine B.polystyrene cups C.pain relievers D.rubber tires
What is the most likely reason fast-food companies want to advertise and sell their products in schools? A . To eliminate the need for stand-alone restaurants
Help Please! Lots of points
Can memories actually be nuked or removed?
Which word or phrase best completes this conversation? Pablo: Viví con mí tía durante dos meses. Miguel: ¿Cuándo? Pablo: _______.