heyitzlilly
heyitzlilly
17-12-2018
Mathematics
contestada
plz help idk how u solve this
Respuesta :
FlyGirlNicky
FlyGirlNicky
17-12-2018
Answer:
Step-by-step explanation:
$37.99/2 = $18.99 for one bag.
$18.99* 5 = $94.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
Lila buys a clarinet priced at $748. If the sales tax is 8%, how much tax will Lila pay?
what is the slope of the line (-1 ,-7) and (3,9)?
which two nations has the largest empires in Africa
How much does party city charge to blow up balloons?
Which prepositional phrase would help this sentence show a story's setting? When we arrived at the campsite, it was so hot that even the flies hung out . . . Wh
cups 3 3. A recipe for 2 dozen cookies calls for 4 of sugar. If Katy wants to triple the recipe, how much sugar is needed?
Why is balanced diet important for our body?
You start at (-2, 3). You move down 6 units and right 2 units. Where do you end?
Solve the math problem
What expression is equivalent to 7 3/2 ?