heyitzlilly
heyitzlilly
17-12-2018
Mathematics
contestada
plz help idk how u solve this
Respuesta :
FlyGirlNicky
FlyGirlNicky
17-12-2018
Answer:
Step-by-step explanation:
$37.99/2 = $18.99 for one bag.
$18.99* 5 = $94.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
Solve the system of equations using matrices (row operations). If the system has no solution, say that it is inconsistent. 4x+3y=1 6x-1y=-15
Which verb agrees with its subject? Nobody on either of the teams __________ hoping to earn fouls or penalties. A. were B. have been C. is D. are Question Resou
For every bag of trail mix the local Scout Guide troop sells, they earn $0.45. a. Write an expression to represent this situation. b. Sarah sold 52 bags of tra
Find the slope of 3x-4y-7=0
What change did the Aryans bring to India? a. they brought hinduism with them b. they replaced a peaceful culture with a warlike one c. they brought sanskrit wi
Which verb agrees with its subject? The hike through the hills and woods __________ about an hour and a half at a medium pace. A. were taking B. take C. are tak
Describe how the characteristics of ocean water near an iceberg change from summer to winter. A. higher salinity and lower density B. lower salinity and higher
AP US History question: During the past four decades, historians consistently have rated Washington, Lincoln and Franklin D. Roosevelt as the greatest president
The ability to recognize reality and to cope with the demands of daily life is _____ health.
Why is Roosevelt's speech so memorable? He emphasizes certain words and phrases It compared Americans to an army He used logic rather than emotion It was record