heyitzlilly heyitzlilly
  • 17-12-2018
  • Mathematics
contestada

plz help idk how u solve this

plz help idk how u solve this class=

Respuesta :

FlyGirlNicky FlyGirlNicky
  • 17-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation:

$37.99/2 = $18.99 for one bag.

$18.99* 5 = $94.95

Answer Link

Otras preguntas

What would most likely happen if the amount of phytoplankton in the ocean were reduced?
Jeb looked through the magazine and found an article called "A Look Back at the Civil War." He wondered if the article had any information on Robert E. Lee. He
What was the cause of turmoil in Sri Lanka?
Which of the following was included in Reagan's platform during the 1980 presidential election? A. a larger federal government B. a decrease in defense spendi
N which period(s) did poetic expression in music become more prevalent than formerly?
Suppose that a patient is diagnosed with a new disease caused by the buildup of waste material in the body’s cells. Which organelle is most likely malfunctionin
Why do Monarchs migrate to México? (Good Answers)
Which suggested change would cause the greatest increase in the amount of overload in your weight-training workout?
What is a straight line, is part of a line and has 2 end points
What is the rays of an angle that measures 1/2 turn