sweekes03 sweekes03
  • 16-12-2018
  • Mathematics
contestada

A 2 -ounce box of cornflakes costs 4.59.

Respuesta :

Ashleyburnett81
Ashleyburnett81 Ashleyburnett81
  • 16-12-2018
the unit rate for the first question is 0.19 ounce. the second one the unit rate is 0.16 the 36 ounce is the better buy.
Answer Link

Otras preguntas

It is accurate to think of a fixed exchange rate as a simultaneous price ceiling and price floor. a. True b. false
In the loanable funds market, an increase in government borrowing will most likely:_________
Weekly or monthly work plans used by management to get information about salespeople are referred to as ________.
X – 3 = 7 so X = thank
For photosynthesis in green plants, the electron donor for the light-dependent reaction is?
The form of federal assistance called ________ provides money to state governments with few strings attached.
Describe the two reasons why God gave Israel a written revelation prior to their entrance into the land. Use complete sentences.
Stochastic effects resulting from radiation exposure can: 1. have possible consequences on the exposed individual 2. have possible consequences on the future ge
6. In a three- to five-paragraph essay, answer the following question: Which revolution, the French or the American, more completely embodied the spirit of the
A client who sustained a pulmonary contusion in a motor vehicle crash develops a pulmonary embolism. what is the priority nursing concern with this client?