zoechild2119 zoechild2119
  • 30-11-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy three pairs of j and for $35.95 each and get a fourth pair for free. What is your cost per pair of jeans

Respuesta :

adairhernandez8
adairhernandez8 adairhernandez8
  • 30-11-2018
$35.95 × 3 = $107.85

$107.85 ÷ 4 = $26.96

$26.96
Answer Link

Otras preguntas

Your checking account balance is $50. You spend $11 and then deposit $27. What is your current balance?
a lake that stores water for human use is called
It is hard for identity thieves to steal any identity in today’s society.
Which type of burn is BEST described in the image below?
Which of the following distinctions does Russia enjoy? A. It is the only country in the world with large areas of tundra inside its borders. B. It is the northe
Estuaries are highly productive bodies of water. Which of the following best explains the reason for this high productivity? A. constant changes in salinity B.
The can is 12 cm high and the diameter is 8 cm. Using the formula V = π r2 h, work out how much coconut milk is in the can. Use 3 as a value for π. Give your a
In order to stay healthy, people need to drink about ____________ liters of water per day.
Targeting training needs is formally referred to as
Select all the statements that apply. A food chain or food web can provide good information like _____. a) the flow of energy in an ecosystem b) the eating patt