hibye11612 hibye11612
  • 29-11-2018
  • Mathematics
contestada

a bottle of wash cost 2.88 and contains 12oz how much does it cost per ounce.write as a unit rate

Respuesta :

xblitzerick
xblitzerick xblitzerick
  • 29-11-2018

Answer:

4.16666667

Step-by-step explanation:


Answer Link
kaitlyn28155 kaitlyn28155
  • 29-11-2018

Answer: 24 cents


Step-by-step explanation


Answer Link

Otras preguntas

can someone help with probability
Solve this system below by elimination. -x-2y=-9 2x+2y=9
* THIS IS DIFFICULT EQUATION FOR ME TO SOLVE PLS HELP * tysm<3
What is the median of this data set
f (t) = 2t - 3 f (7)
Young Farmer Johnson ________ the baby lambs into the pen
an empty 1200 gallon tank is filled with water at a rate of 6 gallons of water per minute. At the same time another 1200 gallon tank full of water is being drai
The Holocaust began by Hitler: banning all books written in Hebrew, the Jewish language. deporting all Jews in Germany. stripping German Jews of citizensh
What is the slope of the line shown in the graph?​
What is the difference between light and dark called A) density B) contrast C) color D) haze