Seudónimo Seudónimo
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

if 7 candies cost $4.20 how much does 12 candies cost?

Respuesta :

Jeanne080
Jeanne080 Jeanne080
  • 03-04-2016
4.20/7 = $0.6 That's for ONE candy Then do this : 0.6* 12 = $7.20
Answer Link

Otras preguntas

How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3