vetrowpearce9144 vetrowpearce9144
  • 27-11-2018
  • Mathematics
contestada

Camille bought 3 pounds of nuts for $10.35 what is the unit price per pound

Respuesta :

alexisvalverde alexisvalverde
  • 27-11-2018

[tex]10.35 \div 3 = 3.45[/tex]
the unit price per pound is $3.45
Answer Link

Otras preguntas

The percentage yield for the reaction PCl3 + Cl2 → PCl5 is 83.2%. What mass of PCl5 is expected from the reaction of 73.7 g PCl3 with excess chlorine?
Complete the synthetic division problem below.
The mating of two curly-haired brown guinea pigs results in some offspring with brown curly hair, some with brown straight hair, some with white curly hair, and
Where is the world’s longest train tunnel?
identify the values of a, b and c in the quadratic 7x^2-4x+5=6x-8 ​
Refer to the picture below,
Question 8 (2 points) What is the circumference of the circle? 140 i ft 280 T ft 4900 ft 19600 ft
15pts awarded and brainliest will be chosen!!!!!The ideal length of a particular metal rod is 30.5 cm. The measured length may vary from the ideal length by at
Which number produces a rational number when multipled by 0.5 ?
describe the process of losing weight