Respuesta :

I'm guessing you mean magazines as in bullets. Well, if he paid $412 dollars for two, and each were sold as a multiple of 43. Then each bullet was $4.79.

You find this by dividing 412 by 2 which gives you $206.

Now divide that by 43. Which is $4.79 (.ea) bullet.
25, 43, 68, 111, 154, 197, 240, 283, 326, 369.

412 - 43 = 369
412 - 86 = 326
and so on.
ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico