chelsiachaos94 chelsiachaos94
  • 27-11-2018
  • Mathematics
contestada

Sebastian paid $22.40 for 2½ pounds of steak. What is the price of the steak?

Respuesta :

edyg144 edyg144
  • 27-11-2018
to find the unit price you per pound you do 22.4/2.5 and get 8.96 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What is 5/8ths  of 48 , I need help I really don't get it
As a wave moves through a medium, particles are displaced and
how do I use an area model to explain the product of 4.6 and 3?
whats the slope of y=4x+6
Simplify 81^1/2 Please simplify and show steps
Round 0.008291375 to 4 significant figures
Thie hostage crisis that seemed to overwhelm the carter presidency?
how do I use an area model to explain the product of 4.6 and 3?
A dog gives birth to five puppies. What percentage of its chromosomes does each puppy share with the mother? A. 25% B. 50% C. 75% D. 100%
Why is tin foil a good insulator