ambercarmenv ambercarmenv
  • 19-11-2018
  • Mathematics
contestada

vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together the balls cost $35.99. About how many much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

awrinkleintime31
awrinkleintime31 awrinkleintime31
  • 24-11-2018

35.99/15.6= 2.30705128205

The paint balls cost about 2$ each



Answer Link

Otras preguntas

Solving equations by factoring . How would you solve this?2x²-x-3
Yesterday, Jed's bank account balance was –$26.34. He deposited some money into his account so that the balance is now $42.18.  How much did he deposit into his
Which is a proper description of chemical equilibrium? (A)The frequencies of reactant and of product collisions are identical. (B)The concentrations of produc
r + 0.12 = 0.20 what number is r
Find the length of the hypotenuse of a right triangle with the formula Y =6 m and area = 36 m^2
At a restaurant the ratio of kids meals sold to adult meals sold was 3:9. If there 12 kids meals sold, what is the combined amount of kids and adult meals sold?
the powers of 2 that are in the range 2  through 1,000 are 2,4,8,16,32,64,128,256,&512 .what does that  mean and it said find all the powers of 3 that are i
Convert 1 3/20 to a decimal number
The amount of energy entering a food chain depends on the (A) direction of energy flow in the system (B) efficiency of energy recycling in the system (C) bio
How did minorities fight for their rights in the 1920's?