galstoopid
galstoopid galstoopid
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

2 bags of dog food cost $10.50. How much would amelia spend on 5 bags of dog food?

Respuesta :

MemeulousIsGr8
MemeulousIsGr8 MemeulousIsGr8
  • 01-11-2018
$52.5

Explanation:
$10.50 × 5 = $52.5
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true? 90 is 1/10 of 100 900 is 100 times as much as 9 9000 is 1000 times as much as 90 9 is 1/10 of 900
give me simile about a door, garage, box, and teacher? thanks.
A wooden block has a volume of 25.3 cm3. Its mass is 17.0g. What is the density of this block?
what is a unit form of (2 tens 1 one) × 10
how many tenths are in 85
WHAT Is the rate and unit rate of $7.96 for 5 Pounds
What is 73 million in scientific notation?
A good friend of yours is planning to install a new concrete walkway around his backyard swimming pool. The pool measures 25 feet long by 15 feet wide, and the
(RATIOS) A food company that produces peanut butter decides to try out a new version of its peanut butter that is extra crunchy, using twice the number of peanu
15 less than A number G is equal to 45