acac7520 acac7520
  • 31-10-2018
  • Mathematics
contestada

At the local grocery store, cherries cost $5 for 2 pounds and $7.50 for 3 pounds How much would it cost to purchase 8 ? pounds of cherries?

Respuesta :

ShawntG
ShawntG ShawntG
  • 31-10-2018
It would cost 20 dollars
Answer Link

Otras preguntas

The atomic nucleus contains __________. a. protons and electrons c. protons and neutrons b. electrons and neutrons d. protons, neutrons, and electrons
manganese nodules are
producers exchange money for natural resources human resources and capital good A true B false
rewrite the interval 11-20 using inequalities
multiply and simplify (x-6)(x-5)
Proposing an explanation for the changing colors of the sky is an example of a(n)
two of the energy levels can hold eight electrons each. which energy levels are they ?
Christopher is going to install wallpaper on the four walls of his room. Two of the walls are 14 feet long by 9 feet high. The other two walls are 20 feet long
A response that occurs automatically and helps in protecting our body is called a(n) ___. a. axon. b. interneuron. c. reflex. d. reaction.
Roxy is exercising with a jump rope. Although she is standing next to Hector, she is having difficulty speaking to him due to her exertion. Therefore, it is lik