prodriguez129128 prodriguez129128
  • 30-10-2018
  • Mathematics
contestada

best buy 1 apple for $0.19 or 3 apple for $0.59?

Respuesta :

ashdashtan
ashdashtan ashdashtan
  • 30-10-2018
Buying 2 apple for $0.19 is better
Answer Link
reganboyd
reganboyd reganboyd
  • 30-10-2018
buying 1 apple for 19 cents is better.
[tex]3 \times .19 = .57[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Antonyms: Match the following word with the word or phrase most nearly its opposite. 13. ostensible A. sincere B. fragile C. mismatched D. generous
-(-2)with an exsponet of 6 help plz
Who has controlled the supply of money in the United States since the early 1900s? A. Bureau of Engraving and Printing B. Congress C. United States Treasury D.
One of the most successful plans of the Union during the Civil War was: the Union blockade Sherman's march to the sea the battle of Bull Run seizure of Federal
explain how you know 6/6 and 1 are equivalent
Britain and Russia managed to peacefully share control of Persia by... A. Letting Persia decide how to divide its assets. B. Setting up a joint committee to ove
At the end of World War I, which of the following caused the greatest damage to President Wilson’s legacy? A. Henry Cabot Lodge became an isolationist. B. Repub
How to dilate by 1/3 using center (0,0)
claudia is making a gelatin desseert for a party.She plans on making 12 servings for every 5 people.If each pan claudia uses to make the dessert holds 8 serving
georgia's climate attracts business and industry because the state