little6thgrader little6thgrader
  • 29-10-2018
  • Mathematics
contestada

at the football game,a vendor was selling 3 programs for 16.50. what is the unit price?

Respuesta :

mikaylacountrygirl4 mikaylacountrygirl4
  • 29-10-2018

Answer:

The answer would be $5.50 per program.

Step-by-step explanation:

16.50 / 3 = 5.50


Hope this is the answer you are looking for!!


Answer Link

Otras preguntas

Why does the author use mathematical terms such as "linear" and "vertical" to describe the scene?
How fast would you have to be moving relative to our milky way galaxy?
In the 1884 treaty between the united states and hawaii, the word "sovereignty" is mentioned. what is sovereignty? why would sovereignty be a concern for the pe
"to decide which application program a packet should be delivered on a computer, tcp/ip relies on the:"
Probably the most significant contribution of mansa musa to his mali kingdom was question 14 options: a. his deep christian piety b. his acceptance of h
What is substinence farming? What early african group of people used this type of farming?
Are people with guilty consciences easily startled by loud noises
1\3(6ab-9b)+2\3(9ab+12b)
What does the california loan broker law require?
What three countries founded small coastal colonies below the guiana highlands?