Seudónimo Seudónimo
  • 27-03-2016
  • Mathematics
contestada

A cake costs 35p.How many cakes can be bought for four pounds

Respuesta :

Tiffo123 Tiffo123
  • 27-03-2016
You can buy 11 cakes with some money left over
Answer Link
helpme39 helpme39
  • 27-03-2016
You can by 11 cakes because 4 pounds of pennies equal four dollars so he could get 11 cakes
Answer Link

Otras preguntas

Finn is interested in taking over a small business, but he wants to pay a fair price for it, so he consults their income statements. How can he determine the co
here a picture I drawed​
HELP ME PLEASE ASAP,,,,,,,
help please! 3|x-7|=27
We are interested in comparing the amount of acidity in sour cream with respect to using different starters for making the sour cream. The data is given below.
In anaerobic respiration , one molecule of glucose is broken down into two molecules
Of what are table sugar and table salt examples? mixtures atoms pure substances elements
Fill in the following flowchart to show the pathway of a red blood cell asjourneys from the right ventricle to the brain.lungsright ventricleleft atriumbrainWha
What creates a wall around the cell? A.Plasma Membrane B.Nucleus C.Ribosomes D.Endoplasmic Reticulum
4.) The graph below shows that the cost of bananas depends on the number of pounds purchased. What is the unit rate of the bananas? A $5.00 per pound B $1.25 pe