mirandac6219 mirandac6219
  • 20-10-2018
  • Health
contestada

If a dozen eggs cost 1.35 what is the unite cost

Respuesta :

victoriadirectioners victoriadirectioners
  • 20-10-2018

0.11

Divide 12/1.35 to figure out the amount per one egg, and that is your unit cost.

Answer Link

Otras preguntas

What was an important role of the Parthians in the Silk Road trade?
How can we prove that 4x+2(x+3)=8x+6
Find the student’s error in solving the following inequality. 2 < –3x –4 < 5 6 < –3x < 5 –2 > x > –5/3
What are 4 factors that affect a person’s earning power?
the sum of two numbers is 92.Their difference is 20
A student types 160 words in 4 min which unit rate represents this ratio a 40 wpm b 80 wpm c 80 wp2m d 160 wp4m
is 5000 cm bigger than 5 m
how can you use Newton's second law to find force
an adult polar bear walks at an average of 5 kilometers per hour. write an equation to find k, the number of kilometers a polar bear can walk in h hours
3+x>10 solve the answer to this problem