abutler611 abutler611
  • 18-10-2018
  • Mathematics
contestada

If a pound of apples cost $2.90 how much would 2.4 lbs cost

Respuesta :

03281965shell 03281965shell
  • 18-10-2018

$6.96   $2.9 x 2.4=$6.96

Answer Link
ZniperYT ZniperYT
  • 18-10-2018
6.00 dollars because you need to simply
Answer Link

Otras preguntas

find the slope and the y-intercept of the graph of the linear equation.y=-7x+2A)slope:-1/7;y-intercept:2B)slope:1/2;y-intercept:-7C)slope:-7;y-intercept:2D)slop
need hwlp with answer
In the figure below, triangles PQR and PQS are congruent. Which of the following is the value of PQ?
Find all cube roots of -216
if the volume of the cylinder is 800 in ^3, what is the radius of the base of the cylinder? Use 3.14 for pie, round the answer to the nearest hundred and the h
Show why m1is the same as mHint: Start at (0, 0)-1-2
Suppose that the function g is defined on the interval
I am struggling with Linear Equations badly. I used the formula y=mx+b and I'm getting the right answer but it's asking me to put it x= instead of y= and I'm ge
I need to answer this questions but I don't understand
Um having problems trying figure this out its been bout 30 years since i was in school
ACCESS MORE