sosydddd sosydddd
  • 29-09-2018
  • Mathematics
contestada

A 6-pound bag of birdseeds cost $4.92. What is the unit price?

Respuesta :

xraincloudx
xraincloudx xraincloudx
  • 29-09-2018
I think you would have to multiply $4.92 and 6... if so the answer would be $29.52 for the unit price.
Answer Link

Otras preguntas

8)90 5. The fourth grade classes are going on a field trip. There are 90 students in all. Each van can seat 8 students. How many vans will be needed? 90 : 8 = ​
Discuss the challenges of believing in the traditional theory of the origin of man ​
Give 5 needs you require. Brainliest
discuss the stage development of Florence tropical cyclone​
¿Cuál es el pasatiempo favorito de tu sobrino? El pasatiempo favorito de mi sobrino es el fútbol. El pasatiempo favorito de mi sobrino ser el fútbol. El pasatie
Which verb form correctly completes this question? ¿De dónde ________ los voluntarios la basura? A. recogí B. recogisteis C.recogimos D. recogieron
(3x-1)-2.75(x+2) simplified
Alice is sitting on a train, and Bob stands outside next to the tracks and watches the train go by at 40 mph. How fast does Alice measure the train going?
Alfred invests some money into an account that pays 0.75% compound interest per annum. work out after how many years Alfred will have trebled the investment?
What is the name of the show that Grandma cannot miss? * In the Heat of the Night The Young and the Restless The preacher on TV The Price is Right