wedouard7612 wedouard7612
  • 29-09-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of 3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?

Respuesta :

brookeelaineallen88
brookeelaineallen88 brookeelaineallen88
  • 29-09-2018

42.  3.50 x 4 is 14. do that 3 times.

Answer Link
Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 29-09-2018
3.50
× 3
10.50 for 12 muffins or 1 dozen
Answer Link

Otras preguntas

what is the prepositional phrase in the following sentence "humans and animals enjoyed the lazy pace of life there."
how does a society determines a person's value
A sporting goods store sells sets of golf clubs with steel shafts for $309. Sets of golf clubs with graphite shafts cost $489. Last month the store sold 11 sets
How many oxygen atoms are in 2.30 g of quartz?
Which sentence has an incorrect shift in pronoun-antecedent agreement? A) Anybody who raised money for the charity can turn it in tomorrow. B) The police offic
What are the similarities and differences between the Distance and Midpoint Formulas?
a 16-foot ladder is leaning against a wall.if the base of the ladder is 4 feet away from the base of the wall, how far up the wall will the ladder reach? ( ANSW
Who succeeded harding as president and what were his main policies
Which of the following factors does not affect a reaction rate? a. pressure b. temperature c. time d. surface area
the formula to find tha area of a cylinder