ameerah180q ameerah180q
  • 27-09-2018
  • Mathematics
contestada

3 apples cost $1.26 how much do 10 apples cost

Respuesta :

cmoreno511 cmoreno511
  • 27-09-2018

1.26/3 = 0.42 each apple


So now 0.42 × 10 apples = $4.20

Answer Link

Otras preguntas

LESS CARS ON THE ROAD MEANS LESS TRAFFIC. What is is supposed to be?
Name three ways prokaryotic cells differ from eukaryotic cells (name characteristics of the prokaryotic cells
The claims of creditors against the assets are a. revenues b. owners equity c. liabilities d. expenses
How many nazi concentration camps sprang up throughout eastern europe?
Find the value of the csc 40° using your calculator. (I've been having a hard time with this, so it'd be helpful if anyone could explain how I could solve this,
is half of the vertical distance between the crest and trough of a wave.
A triangle has one side that measures 3 ft, one side that measures 7 ft, and one side that measures 8 ft. What kind of triangle is it? A. equilateral triangle
what is 14 minus 10 1/6
How could an artist depict outdoor objects in a painting to make them look far away? A Draw objects large B Space objects close together C Draw objects
Why did city governments eventually take over the task of supplying water to urban dwellers?