mia0381 mia0381 26-09-2018 Mathematics contestada A box contains 12 ounces of crackers and costs $2.49, so the cost of crackers is $0.2075 per ounce. Which is less than this cost? A- $2.48 per ounce B- $0.250 per ounce C- $0.208 per ounce D- $0.199 per ounce Explain.