Stasia11
Stasia11 Stasia11
  • 21-03-2016
  • Mathematics
contestada

what is a unit price

Respuesta :

barrona765 barrona765
  • 21-03-2016
It is if you add all the numbers that you have together, say 1 2 3 4 then you get 10. You then divide the number that you got by the numbers that you have added together to get that number. So the unit price is 10 divided by 4 which is 2.5. I hope I made sense....
Answer Link

Otras preguntas

(99 POINTS) The first cartoon featuring George Bush, was created about 8 years before the second cartoon, featuring Barack Obama. According to the cartoons, wha
help with geometry please!
which is the answer? can put more than one
With words such as dead, blood, treacherous, savage, prey, murdered, and strangled, the author creates a picture of the ocean that is
PLESE ANSWER!!! What is f(x)=-2(x-5)^2+3 in standard form?
Match these items. 1. the basic unit of living things function 2. to perform in the required way capillaries 3. a part of the body made of different kin
Please help if you know how to do this type of math! :)
HOW many atomic bombs were dropped on Japan during World War ll?
Katyusha decides to measure how the volume of water households use changes as the area of their property increases. What would be an appropriate unit for Katyus
Steel Factory Workers Ages Mean: 42 Median: 38 Range: 52 Mean Deviation: 11.23 Shift 1 18 25 56 42 29 38 54 47 35 30 Shift 2 23 19 50 49 67 34 30 59 40 33 Sh