ingris99
ingris99
20-09-2018
Mathematics
contestada
answers this for me plzzz really quickly?
Respuesta :
lotzkidhannah
lotzkidhannah
20-09-2018
The answer is -2.
You put the 4 in for the x and solve.
4 x 2 = 8
8 - 10 = -2
Answer Link
d1provo
d1provo
20-09-2018
yea the answer is 4 u got it right
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
Fill in the blank with the correct singular possessive adjective: C'est ___________ tante au téléphone.
nikola buys a bouquet of 8 sunflowers for $18who much did it cost to buy 1 sunflower$________
what happens to ninety one people who signed the petition in support of the accused
America’s involvement in Vietnam escalated with what event
04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 Choi
20 POINTS!!!! A small fruit basket costs $8 and a large basket costs $20. The small basket contains 6 apples and 4 pears. The large basket contains 18 apples an
Find (8.12 x 10^5)+ (5.27 x 10^5)
A machine in a factory can assemble 234 units in 3 hours. Matt wants to write an equation to represent this situation. He says that the independent variable i
Do directors have dramatic license to interpret a story in any way they choose?
The safety council is an action-oriented process and a valuable tool to implement safety procedures. the process:
ACCESS MORE