am90744 am90744
  • 20-09-2018
  • Mathematics
contestada

The math club is selling gift wrap for a fundraiser.They sold all 45 rolls of solid wrapping paper at $4 each and rolls of patterened wrapping paper at $5 esach.If they made $265,how many rolls of patterened wrapping paper did they sell

Respuesta :

steph752010 steph752010
  • 20-09-2018
17 patterned wrapping paper
Answer Link

Otras preguntas

Express 0.6239 as a fraction.
1. Where is the most energy found in an ATP molecule?
Jeanine bought a new pair of hiking boots on sale door 15% off the regular price. If the regular price was $115.00, how much did jeanine pay for the hiking boot
After you select your recipients, the next step in using the Mail Merge Wizard would be to _____. A. preview your letter B. complete the merge C. your starting
Find the sum or difference of this polynomial. (3x^3+10x+5)-(x^3-4x+6)
Please please please please please please help me I’m begging
Please help I will mark brainliest
how to fund the of 904² using algebraic identity​
A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
Which of the following is a heterogeneous mixture?