Latoriagilyard101 Latoriagilyard101
  • 20-09-2018
  • Mathematics
contestada

pepper jack purchased 3.5 pounds of jelly beans for 1.19 per pound. how much did she spend on jelly beans , to nearest cent

Respuesta :

gloryg70
gloryg70 gloryg70
  • 20-09-2018

The answer to this is really easy! :D

All you have to do is multiply 3.5x1.19 3.57

From that, you will get 4.641

So, from that, turn it into money and you will get about $4.16

Hope this helps! :D

Answer Link
kassiekoivula1 kassiekoivula1
  • 20-09-2018

She spent $4.17.


If you do 3.5 * 1.19 = 4.165 then round!

Answer Link

Otras preguntas

An electric refrigerator rated 400 W operates 8 hours a day. Find the energy used per day in KWh.
tanx cosx = 015 POINTS!
Which has the greatest half life, carbon-14, potassium-40,or uranium-238
An electric refrigerator rated 400 W operates 8 hours a day. Find the energy used per day in KWh.
Two hundred percent more than 50 is? a).100 b).150 c).175 d).200 e).250
Bennett has 3,629.8 square centimeters of material. Which is closest to the radius of the largest sphere he can make using the material?
What are the seven selected sports in Glasgow for the commonwealth games
Which internal conflict causes Odysseus to hold onto the shattered raft even though Ino tells him to let go?
Whats 4x-7=37 I really dont get it can you please show it step by step
Do a narrative essay on If you were An Animal you Would Be? Could you help me start, and give some ideas?