Queenh22
Queenh22 Queenh22
  • 20-09-2018
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs $29.45.what is the unit price of the pairs of gloves

Respuesta :

kaylav1
kaylav1 kaylav1
  • 29-01-2021

Answer:5.89

Step-by-step explanation:

29.45/5 = 5.89

-check-

5*5.89 29.45!!

Answer Link

Otras preguntas

WHY was the Korean War fought?
Euclidean geometry trem 2 grade11
Sodium flouride added to water supplies and toothoastw for flouridatiom, what percentage of composition of elements in sodium fluoride
Análisis de la obra en el tiempo de las mariposas
The situation faced by ABC and QRS is Question options: one in which the players, pursuing their own interests, are likely to reach an outcome that is not parti
pseudocode is intended to compute the number of miles per gallon you get with your automobile
impact of political parties on government and policy
hi can u draw a aesthetic notes for english
Select the graph below that corresponds to the solution set for the following system of inequalities Y<-x-2, 2x+2y>2
Stats question please help