emmaalee emmaalee 18-03-2016 Mathematics contestada Erin bought 4 jars of jelly and 6 jars of peanut butter for $19.32. Adam bought 3 jars of jelly and 5 jars of peanut butter for $15.67. Find the boys of a jar of peanut butter.