luvpenguins33
luvpenguins33
16-03-2016
Mathematics
contestada
Please answer #6 for me!
Respuesta :
musiclover102
musiclover102
16-03-2016
Ok s we know the total cost is $320 so if the cost for the supplies is $70 the n we will subtract 70 from 320 leaving us with $250. The jobs is 5 hours so we will divide 250 by 5 and get 50 so the total cost per hour is $50
hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
How did Nelson Mandela expand his anti-government activities in the 1960s? He co-wrote and signed The Freedom Charter. He created a division dedicated to sabot
Some of our employees choose to have prayer with patients or other employees. this is a practice that is supported by adventist health. how do you feel about em
How many times does the earth spin in 1 minute .
Compare plant and animals cells. What structures or processes do plant cells possess or perform that animal cells do not? Select all that apply. photosynthesis
Beth is a minor. she buys a set of sessions with a personal trainer, and a water bottle and some weights from a fitness store. later, beth decides that she does
What word has a Spanish root? savvy culture speak compare
Which sentence has a gerund or gerund phrase that functions as the direct object of the sentence? The burning of fossil fuels releases methane into the air. At
A triangle is rotated 90° about the origin. Which rule describes the transformation? (x, y) → (–x, –y) (x, y) → (–y, x) (x, y) → (–y, –x) (x, y) → (y, –x)
Is the underlined word a direct object or an indirect object? Make yourself a sandwich for lunch. Yourself is underlined.
A scout group is setting up a tent at camp. Because rain is predicted, the scouts decide to build a fly, or rain cover, over the tent. The fly will be 12 feet h