damixhelle damixhelle
  • 30-08-2018
  • Mathematics
contestada

which is the better buy 6 bagels for $3.29 or 8 bagels for $4.15

Respuesta :

beecloe
beecloe beecloe
  • 30-08-2018

The answer would me $3.29.


Answer Link
GulledgeGator
GulledgeGator GulledgeGator
  • 30-08-2018
3.29 plz give me brainlest
Answer Link

Otras preguntas

Solve the system by substitution.
jojo is twice as Old as esi who in turn is five years older than kweku . if their total age is 47,how is each of them​
I need help ASAP!! Please explain how to solve the problem
"My mother usually buy food at the market" make a sentence WH- question
Who is an at-risk driver? A driver who is following all rules properlyA driver who adapts to the driving situation A driver who is aggressive in traffic A drive
HELP PLEASE !! REAL ANSWER ONLY find the surface area of the cylinder round to the nearest tenth ​
Suppose that the function h is defined, for all real numbers, as follows.
triangle ABC is similar to triangle XYZ. fine side a
What are the hallmarks of Abstract Expressionism? Choose one • 3 points A.There are no objects or recognizable things of the visual world B.There are highly det
Find the volume of the following figure round your answer to the nearest tenth and if necessary use pi