smootsmarcus24pdth6o smootsmarcus24pdth6o
  • 28-08-2018
  • Mathematics
contestada

Ryan's take home pay is $2300 a month. He spends 19% of his takehome pay on groceries. How much do groceries cost Ryan each month?

Respuesta :

Starfox101
Starfox101 Starfox101
  • 28-08-2018

$2300 x 0.19 = $437

answer: each month groceries cost $437

Answer Link

Otras preguntas

What makes the Supreme Court more powerful than other US courts?
The average atomic mass of Eu is 151.96 amu. There are only two naturally occurring isotopes of europium, Eu with a mass of 151.0 amu and Eu with a mass of 153.
Archie Corporation uses the following activity rates from its activity-based costing to assign overhead costs to products. Setting up batches $ 78.76 per batch
Human resource management influences the performance of all organizations and is an important ______ business function. a. centralization b. formalization c. en
Janice earned $28.35 on Monday on Thursday she spent $17.52 on a shirt she now has $32.23 how much money did she have before she started work on Monday?
Allowance for Doubtful Accounts has an unadjusted balance of $400 at the end of the year, and uncollectible accounts expense is estimated at 1% of net sales. If
the importance of point of view
Efficiency means that goods are distributed in a way that _______ (is quick/ is fair/ maximizes benefits to society)​, while equity means that goods are distrib
3. How did the experimental probability and theoretical probability of rolling a 5 compare?
what is the equation of the line that is parallel to 6x-2y=4+6y and passes through the point (8, -16)?