teddyfluffbunny teddyfluffbunny
  • 27-08-2018
  • Mathematics
contestada

Sunscreen costs $9.60 for 4 ounces. What is the unit rate?

Respuesta :

jordanretrohead jordanretrohead
  • 27-08-2018
The unit rate will be $2.40
Answer Link
damra damra
  • 27-08-2018
the unit rate will be $2.40
Answer Link

Otras preguntas

How many years does an apple tree live useful?
On Being Brought from Africa to America by Phillis Wheatley 'Twas mercy brought me from my Pagan land, Taught my benighted soul to understand That there's a God
Help PleaSE:) ->Grammar Which sentence has a pronoun with an unclear, missing, or confusing antecedent? A. The lifeguards sat in tall chairs; they could
an explanation describe if an orange pet mates with another orange pet, can they have any green offspring.
how many cups of water should be mixed with 1/4 cup of vinegar to make the cleaning solution?
Solve 2x2 - 8x = -7 Which of the following is a solution of x2 + 5x = -2?
Please help me with this two step math problem! THANK YOU !!!!!!!!
Is 5/7 greater than 4/6
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. If you ever visit New Haven, Connecticut, be sure to eat at Sally's Pizza. B. The original Londo
the bombing of Hiroshima and Nagasaki resulted in
ACCESS MORE