amarisriles100pe3nnp amarisriles100pe3nnp
  • 27-08-2018
  • Mathematics
contestada

if you buy a can of pineapple chunks for $2.00 then how many can you buy with $10.00

Respuesta :

danielle1749 danielle1749
  • 27-08-2018
you can buy 5 cans of pineapple chunks
Answer Link
itschamp2001
itschamp2001 itschamp2001
  • 27-08-2018
With $10.00, you would be able to buy 5 cans.
Answer Link

Otras preguntas

Based on this passage ,which treaty provisions did Hitler most likely consider to be humiliating?
What is the area of the following figure?
The contentions that (1) many of the same standards of what's ethical and what's unethical resonate with peoples of most societies regardless of local tradition
1. Car A has a mass of 8,000 Kg and is traveling at 40 miles per hour. Car B has a mass of 10,000 Kg and is traveling at 40 miles per hour. Which car has mor
A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $9 plus an additional $0.17 for each minute of calls. Plan B costs$25 plus an additional $0.15 for each m
PLSSS DO THIS I WILL MARK BRAINLESS IF ITS RIGHT
HELP!! f + 1/4 = - 14/4 find 'f'
Hello I need help on question 5. e) I’m having difficulties. The shaded area is the top part.
Se quiere construir un muro de 4 m de alto, 12 m de largo y 10 cm de espesor. ¿Cuántos ladrillos de 8 cm de alto, 20 cm de largo y 10 cm de espesor se requieren
Subtract: (6x – 3) - (11x – 8)