Amazing8
Amazing8 Amazing8
  • 27-06-2018
  • Mathematics
contestada

Paul can purchase 3 muffins for $1.35. At this rate what is the cost of 10 muffins

Relax

Respuesta :

vidalmari6p99qfk
vidalmari6p99qfk vidalmari6p99qfk
  • 27-06-2018
$4.5 for 10 muffins

1.35/3= 0.45(price per unit)
0.45x10 = 4.5
Answer Link
kayladavis8904
kayladavis8904 kayladavis8904
  • 27-06-2018
Each muffin cost $0.45
If you multiply $0.45 by 10 you will get $4.50.
Your answer is $4.50
Answer Link

Otras preguntas

6. Evaluate the following expression for n = 4. 2 2 - 12 Pls I need this one ASAP
Which adjective best describes work on a sugar plantation in the 1600s and 1700s? A. harmless B. dangerous C. simplistic D. uneventful
What is the area of this tile? 10 in. 8 in. 6 in.
What is the sum of 16.5 x 10 exponent 4
why was christopher columbus and Bartolomeu Dias so enthusiastic on finding new lands?
Name is the current cy of India is there 3 8 6 7 4​
y = x²+1 at x=1 what’s the solution?
Are the judges, lawmakers, and administrators/enforces of the law the same people?
will give brainliest!
4. Gabby ate 25 % of a whole pepperoni pizza. Lebron ate 1/8 of the pizza. What fraction of the pizza was left for Mohamed to eat?