Respuesta :

$4.5 for 10 muffins

1.35/3= 0.45(price per unit)
0.45x10 = 4.5
Each muffin cost $0.45
If you multiply $0.45 by 10 you will get $4.50.
Your answer is $4.50
ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico