estefanijuarez1
estefanijuarez1 estefanijuarez1
  • 28-08-2014
  • Mathematics
contestada

How do you find the rate and unit rate for $7.96 for 5 pounds?

Respuesta :

AditiPatel AditiPatel
  • 28-08-2014
You divide 7.96 by 5 to find the rate and unit rate
Answer Link

Otras preguntas

Which human activity negatively affects the stability of the environment?
Which civilization developed an early writing system that used cuneiform script on wet clay tablets? O Egyptian O Indus River Valley O Chinese Zhou Dynasty Sume
What's the equation of these points in slope.
(PLEASE HELP I WILL MARK YOU BRAINLIEST AND GICVE YOU 20 POINTS)Try creating your own thematic collage. Choose one of the symbols in Roll of Thunder, Hear My Cr
What’s Y Y - 7= 4(x+3)
what 3 things does The Federal Open Market do to regulate the economy?
Which two sources are primary sources of information for an essay on a famous personality? A.a transcript of a speech by the famous person B.a newspaper article
what 3 things did conquistadors want in new world?????
The darker the colour in the map above, the higher the population density of the area. What pattern do you see?
What story does Jill eventually choose to read? Cinderella Goldilocks and the Three Bears Little Red Riding Hood Sleeping Beauty