ray148
ray148
20-05-2018
Mathematics
contestada
divide the Unit Rate $51 in 6 Hours ?
Respuesta :
XSadness
XSadness
20-05-2018
Hello.
To find the unit rate, we need to divide 6 by 51.
51/6 = 8.50
Kevin earns $8.50 per hour
Have a nice day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
I’m a society in which groups interact closely on a basis of equality, there tend to be A)high levels of prejudice. B)vast differences in power held by the vari
what process if responsible for plants growing towards the light
Mary wants to train for a half marathon. She needs to increase her ________. Which of the following activities will help Anna Grace the most? Question 20 option
All taxes collected by Georgia first go to the
how did the french exploration in america differ from spanish and portuguese
What is an example of a lifestyle disease? What causes it?
Help solve this please! I will mark branliest if you explain.
Describe the graph of the function f(x)=x^4-3x^2-4
how the transformations of the functions f(x)=15tanx and g(x)=tanx+15 differ?
If 4a-1=5 and 2b-8=17, what is the value of a+b
ACCESS MORE