A hardware Store Charges $18 for a 6-pack of energy-efficient light bulbs.what Is The Unit rate for the cost of 1 energy-efficient light bulbs?

Respuesta :

$3 per bulb because you divided the price by the number of bulbs
ACCESS MORE