nayayahrp9Ambertini nayayahrp9Ambertini
  • 20-02-2016
  • Mathematics
contestada

If the price of tape is $10.00 for 8 rolls, how much does one roll cost?
a. $1.40
b. $2.10
c. $1.15
d. $1.25

Respuesta :

Zals131 Zals131
  • 20-02-2016
$1.25 is the answer

10/8=1.2 working out
Answer Link
aconner1875
aconner1875 aconner1875
  • 20-02-2016
if you divided $10.00÷8 is (D) $1.25
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST! Doors for the small cabinets are 13.5 inches long. Doors for the large cabinets are 3.3 times as long as the doors for the sma
WILL GIVE BRANLIEST Always thinking about food, Scooby-Doo and his crew went out to eat. Their total bill was about $82. If the group wanted to leave a 20% tip
A student calculated the average surface area-to-volume ratio of four different types of human epithelial cells. The results are shown in the table below. Based
I need help been stuck on this for a while
6. If an object has an acceleration of –3 m/s?, describe its motion.
Why do we have different seasons ? First will get brainliest
Tristin purchased a laptop for $2,000 on a payment plan. Four months after he purchased his laptop the balance was $1,200. After six months, the balance was $80
Who would knead bread and sew in the New England colonies? Boys and girls Girls Men Women and men
Find the value of the expression: 2c2+3 for c=–11; 0; 15
Analyze the map of Southern Africa below and answer the question that follows. On the map above what is the name of the river at letter A? A. The Nile river B.