wolf23430 wolf23430 19-04-2024 Mathematics contestada The cost of an LCD TV dropped from $625 in 2012 to $375 in 2014. (i) Find the unit rate at which the cost has been decreasing. (ii) Construct a linear model to predict the cost of an LCD TV and use it to predict the cost of a TV in 2018.