Anne8445 Anne8445
  • 17-04-2024
  • Business
contestada

What is large-scale production of food and menu items used for?
1) Catering for large numbers of customers in-house
2) Catering for large numbers of customers across multiple locations
3) Catering for airlines and caterers for functions, festivals, and events
4) All of the above

Respuesta :

Otras preguntas

4x - (9 - 3x) = 8x - 1
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
what is 31.75 rounded to the nearest tenth
from 86 books to 150 books in percent increase
About the earth in french
Which shows a way to find 15×32
Can you extend the zero product property to non zero products of numbers? For example, if ab=8, is it always true that a=8 or b=8? Explain
Why were elaborate tombs so important to pharaohs as well as everyday Egyptians?
Which is one of the six fundamental elements that are found in living organisms?
PLEASEHELP!!!!!!! Why is oxygen important for all body cells? A)It is involved in sugar production B)It reduces the amount of urea in blood. C)It increases