kp4zrwgdjm kp4zrwgdjm
  • 29-03-2024
  • Mathematics
contestada

The table shows the price to ship three different packages through the E-Z Shipping Company.
E-Z Shipping Company Prices
Weight
Cost
3 lb
$10.50
8 lb
$28.00
11 lb
$42.00
A. What is the unit rate? What does the unit rate represent?
Show Your Work

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the objects is living or nonliving: Bacteria, virus, moss, you, a lemon seed, the air, bread, lettuce and rocks?
what was the major events that led the British to defeat
why did foreign powers treat the US government under the Articles of Confederation with scorn?
why did foreign powers treat the US government under the Articles of Confederation with scorn?
Who was the boy who  became king at the age of 9?
Find the additive inverse of 18/23
Find the circumference of the circle 30m. use 3.14 for n
Why aren't all minerals gemstones?
Why did the Berlin Conference occur?
Modern Western ideas about freedom, the value of the individual, forms of government, and systems of law came from __________.